Geleneksel Kurslara İlgi Yoğun
Reklam

Geleneksel Kurslara İlgi Yoğun

Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve EBEGEM işbirliğiyle Hüsn-i Hat ile Resim kursları, uzman hocalar eşliğinde eğitimlerini sürdürüyor.

02 Ocak 2019 - 16:14

Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve EBEGEM işbirliğiyle Hüsn-i Hat ile Resim kursları, uzman hocalar eşliğinde eğitimlerini sürdürüyor. Özellikle Halk Eğitim Merkezi uzmanlarının büyük bir titizlikle sunduğu Hüsn-i Hat kursuna katılan kursiyerler hat sanatının tüm inceliklerini öğrenirken, şimdiden uygulamalı eğitime başladılar.

Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitimler ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Hüsn-i Hat sanatının nesiller boyu yaşatılması hedefleniyor. 4 ayda bir yirmişer kişilik gruplar ile düzenlenen derslere ise bayanlar başta olmak üzere hemşerilerimiz yoğun ilgi gösteriyor.

Hüsn-i Hat Kursu’nun yanı sıra Resim Kursu’nun da devam ettiği EBEGEM’de kursiyerler resim sanatının inceliklerini aldıkları eğitimle görüyorlar.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Halk Eğitim Merkezi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanan uzman öğreticilerin kurslara ayrı bir güzellik kattığı ifade edildi. Kurslara katılmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi’ne müracaat etmelerinin yeterli olacağı kaydedildi.

Bu haber 3574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dondurmacıya girdi, müşterilerin gözü önünde cinayet işledi
Dondurmacıya girdi, müşterilerin gözü önünde cinayet işledi
Elazığ'da rastgele ateş eden şahıs gözaltına alındı
Elazığ'da rastgele ateş eden şahıs gözaltına alındı