FIRAT EDAŞ ‘ENERJİ GÖNÜLLÜLERİ’ İLE BULUŞTU

FIRAT EDAŞ ‘ENERJİ GÖNÜLLÜLERİ’ İLE BULUŞTU

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında sorumluluk bölgesi Elazığ’da ilköğretim öğrencilerine verdiği eğitimle enerji verimliliği ve enerji tasarrufu hakkında bilgilendirmede bulundu.

16 Ocak 2019 - 12:54

Elazığ’da ilköğretim öğrencileri ile ‘Fırat EDAŞ Enerji Gönüllüleri’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında buluşan Fırat EDAŞ yetkilileri; görsel sunumlar ile öğrencilere enerji tasarrufu ve enerji verimliliğinin önemi hakkında bilgiler verdi.

Enerjinin hayatımızdaki rolü ve öneminin yanı sıra enerji kaynaklarının verimli ve bilinçli kullanılmasının yolları ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı eğitimin sonunda dağıtılan şapkaları takan öğrenciler Fırat EDAŞ’ın birer enerji gönüllüsü oldu. Enerji gönüllüsü olan öğrencilerden evlerinde ve günlük yaşamlarında, ailelerini ve arkadaşlarını bilinçli enerji tüketimine teşvik etmeleri için öğrendikleri bilgileri çevrelerine paylaşmaları istendi.

Enerji israfının önlenmesinin milli kaynakların korunması anlamına geldiği vurgulanan eğitimde Fırat EDAŞ’ın hizmet bölgesi genelinde enerjinin israf edilmemesi için çeşitli çalışmaları sürdürdüğü de ifade edildi. Özellikle kaçak elektrik kullanımının en büyük enerji israfı olduğu belirtilen eğitimde, kaçak elektrik kullanımının zararları da renkli görsellerle öğrencilere aktarılarak bilinçlendirildi.

Fırat EDAŞ, “Enerji Gönüllüleri” sosyal sorumluluk projesi dahilinde enerji tasarrufu ve enerji verimliliği konularında çocuklarda erken yaşta bilinç oluşturulması ve alışkanlık kazandırılması için eğitimlerin artarak devam edileceğine işaret etti.

Bu haber 3306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİKEY BAHÇELERLE ŞEHRE YEPYENİ RENK
DİKEY BAHÇELERLE ŞEHRE YEPYENİ RENK
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN ORGAN BAĞIŞI ETKİNLİKLERİNE KATILAN FIRAT TIP ÖĞRENCİ VE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN ORGAN BAĞIŞI ETKİNLİKLERİNE...