TÜRK KIZILAYINDAN KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

TÜRK KIZILAYINDAN KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

İl Sağlık Müdürlüğüm ve Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi işbirliği ile sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik kan bağışı etkinliği düzenlendi.

22 Ocak 2019 - 15:35

İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi işbirliği ile sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik kan bağışı etkinliği düzenlendi.

 

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi poliklinikler girişinde kan vermenin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen etkinlik, 21-22 Ocak 2019 tarihleri arasında olmak üzere 2 gün sürecek.

 

Mobil kan bağış aracı ve sağlık ekipleri eşliğinde düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü  Doç. Dr. Cahit POLAT “Kızılay’ın hizmetlerini sorunsuz devam ettirebilmesi için kan stoklarının yeterli miktarda olması gerekmektedir Kış aylarına bağlı kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle müdürlüğümüz ve Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi işbirliği ile böyle bir etkinlik düzenlenmiştir. Yapılacak her kan bağışı bir hayat kurtarır. Kan vermek her sağlıklı insanın halkına, devletine ve insanlığa  karşı sorumluluğudur.  Aynı zamanda düzenli aralıklarla kan vermek bireyin kendi sağlığına da önemli faydalar sağladığını artık hepimiz biliyoruz. Kan bağışında bulunmak insanı hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatıyor. Kan sürekli bir ihtiyaçtır ve gönüllülük esasına dayanmaktadır. Her gün çevremizdeki iletişim araçlarıyla kan ihtiyacı anonslarını duymaktayız. Unutmayalım ki bir gün bu ihtiyaç sahibi biz veya bir yakınımız da olabilir.  Sağlığı yerinde olan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hastaneye gelen tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Bu konuda desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza ve çalışanlarımıza şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim” şeklinde ifade etti.

 

Bu haber 3324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“BU MÜCADELEDEN ASGARİ KAYIPLA KURTULACAĞIZ
“BU MÜCADELEDEN ASGARİ KAYIPLA KURTULACAĞIZ
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ”
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ”