ŞEHİR HASTANESİNDE GELENEKSEL TEDAVİ DE YAPILIYOR

ŞEHİR HASTANESİNDE GELENEKSEL TEDAVİ DE YAPILIYOR

Elazığ’da hacamat, akupunktur, prp, ozon tedavisi için açılan ünite çalışmalarına devam ediyor.

19 Mart 2019 - 13:59

Elazığ’da hacamat, akupunktur, prp, ozon tedavisi için açılan ünite çalışmalarına devam ediyor.

 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete başlamasıyla Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ünitesi de şehir hastanesine taşınarak yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Hastane geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında da hizmet sunarak bu tür hizmetlerin kontrol altında ve steril koşullarda yapılmasını sağlıyor.

Hastanenin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Ünitesinde hastalara bilinen tıbbi uygulamaların dışında geleneksel ve tamamlayıcı sağlık hizmeti veriliyor. Hacamat, akupunktur, prp kök hücre tedavisi, ozon tedavisi gibi uygulamaların yapıldığı ünitede sertifikalı uzman hekimler ve sağlık personelleri görev yapıyor.

 

Ünitede görevli Uz. Dr.Veysel Doğanay, Akşemseddin Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi adıyla hizmet verdiklerini belirterek “ Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Ünitesi olarak amacımız merdiven altı uygulamaların önüne geçmek ve insanların bu hizmetlere sağlıklı koşullar altında erişebilmesini sağlamaktır. Ünitemizde bilinen geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını halkımıza sunmaktayız. Hacamat, ozon tedavisi, prp, kök hücre tedavisi gibi uygulamaları ünitemizde steril koşullar altında uygulamaktayız”dedi.

 

Hastalarından çok önemli pozitif geri dönüşler aldıklarını belirten ünitede görevli Uz. Dr. Mehmet Özcan ise, Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Hizmeti hakkında şu bilgileri verdi, “ bu uygulamalar modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Bu yöntemlerden özellikle hacamat şehrimizde ve bölgemizde oldukça tercih edilmektedir” şeklinde konuşan Özcan,

 

“Bu uygulamalar Hekim kontrolünde yapılmazsa hastaya çeşitli zararlar verilebilir. Hastanemizde de bu uygulamalar sertifikalı uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetin devlet eliyle güvenli ve steril bir ortamda yürütülmesi izinsiz ve kontrolsüz çalışan yerlere rağbeti azaltacaktır. Getat, geleneksel ve tamamlayıcı tıp ünitemiz bölgemize hizmet etmek için çalışmalarını sürdürüyor " diye konuştu.

 

Bu haber 3370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“BU MÜCADELEDEN ASGARİ KAYIPLA KURTULACAĞIZ
“BU MÜCADELEDEN ASGARİ KAYIPLA KURTULACAĞIZ
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ”
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ”