GÜRTÜRK’TEN 23 NİSAN MESAJI

GÜRTÜRK’TEN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, bir mesaj yayınladı.

22 Nisan 2019 - 14:18

23 Nisan  Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,  bir mesaj yayınladı.

Gürtürk mesajında, `“Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma mücadelesi içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan tarihi milletimizin ortak değerlerinden biridir.Sizler bu milletin geleceğisiniz. Ülkemizin aydınlık geleceği sizlerin mimarlığında şekillenecek, ülkemiz sizlerle daha güzel ve daha büyük bir ülke haline dönüşecektir. Sizler bizim varlık sebebimiz, en büyük hazinemizsiniz. Her anne babanın, her bir öğretmenin geleceğe dair umutları ve hayallerisiniz. Kuş sesleri gibi okul bahçelerini kuşatan gülüşleriniz bizim en büyük mutluluğumuzdur. Sizler hayatı anlamlı kılan, bir gülüşüyle karanlıkları aydınlatan, saf ve temiz yüreklerinizle dünyayı güzelleştiren en değerli varlıklarımızsınız. Sizler bizim için değerlisiniz. Seçimleriniz, düşünceleriniz, bakış açılarınız, doğrusu ve yanlışıyla yaptıklarınız biz büyükler için düşündüğünüzden de fazla önemlidir.

3 Nisan 1920’de yeni bir devletin temeli atılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş, egemenlik kayıtsız ve şartsız millete devredilmiştir. 23 Nisan Milli mücadele tarihinin olduğu kadar, Türk demokrasi tarihinin de dönüm noktasıdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli birlik ve beraberlik duygusu bilinciyle güçlenen, milli irademizin temsil edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin doğduğu şanlı bir gündür.23 Nisan birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerden biridir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi kurgulamalı ve bunun üzerinde çalışmalıyız. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocuklarımıza ve  milletimize kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bu haber 3375 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAĞIŞLI HAVA UYARISI
YAĞIŞLI HAVA UYARISI
BİN 783 ÇOCUĞA BAYRAMLIK ULAŞTIRILDI
BİN 783 ÇOCUĞA BAYRAMLIK ULAŞTIRILDI