• Reklam
FÜ’Sİ TÜBİTAK PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME EĞİTİMİ ”...

FÜ'Sİ TÜBİTAK PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME EĞİTİMİ ” DÜZENLENDİ…

Fırat Üniversitesinde TÜBİTAK 2237 Programı kapsamında “Mühendislik Araştırmalarının Yerli ve Milli Üretime Dönüştürülmesi İçin TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” Kongre Merkezinde başladı.

23 Mayıs 2019 - 11:54

Fırat Üniversitesinde TÜBİTAK 2237 Programı kapsamında “Mühendislik Araştırmalarının Yerli ve Milli Üretime Dönüştürülmesi İçin TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” Kongre Merkezinde başladı.

Proje hazırlama eğitiminin açılış programına, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Karaköse ve Fırat, Ankara, Marmara, İnönü, Gazi, Bingöl, Adıyaman, Atatürk, Bitlis Eren Üniversiteleri ile özel şirket temsilcileri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, yerlileşme ve millileşme noktasında son yıllarda ülkemizde yeni gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek, yapılan bu proje etkinliklerinin ileride ülke çapındaki bu hedeflere önemli katkılar sunacağını söyledi.

Programda Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Karaköse de birer konuşma yaparak, TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitiminin başarılı geçmesini dilediler.

Koordinatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Karaköse’nin yaptığı eğitim etkinliği 3 gün sürecek olup, 9 farklı üniversiteden akademisyen ile özel sektörden temsilciler uygulamalı eğitimlerle TÜBİTAK projesi hazırlayacak.

Düzenlenecek eğitimler, Prof. Dr. Murat Efe, Prof. Dr. Veysel Gazi, Prof. Dr. A. Egemen Yılmaz ve Prof. Dr. Erhan Akın tarafından verilecek.

Bu haber 363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞERİFOĞULLARI:
ŞERİFOĞULLARI: "KÜLTÜREL FAALİYETLER ŞEHRİMİZİN TANITIMI...
MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ İNDİRİMİ İŞ DÜNYASINA MORAL VERMİŞTİR
MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ İNDİRİMİ İŞ DÜNYASINA MORAL...