FIRAT ROMATOLOJİ SEMPOZYUMU’NUN 6.’SI DİYARBAKIR’DA...

FIRAT ROMATOLOJİ SEMPOZYUMU’NUN 6.’SI DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİ

Fırat Romatoloji Sempozyumunun 6. Yoğun bir katılımla Diyarbakır’da yapıldı.

17 Nisan 2019 - 16:46

Fırat Romatoloji Sempozyumunun 6. Yoğun bir katılımla Diyarbakır’da yapıldı.

Bir otelin konferans salonunda gerçekleşen sempozyuma Doç. Dr. Gözde Yıldırım Çetin, Doç. Dr. Ali Şahin, Uz. Dr. Lütfi Akyol, Prof. Dr. Süleyman Serdar Koca ve çok sayıda uzaman doktor katıldı.

Fırat Romatoloji Sempozyumunun açılış konuşmasını yapan Uzman Doktor Lütfi Akyol, 6.’sı düzenlenen Fırat Romatoloji Sempozyumu’nun Prof. Dr. Süleyman Serdar Koca önderliğinde Diyarbakır’da yapıldığını söyledi.

Fırat Üniversitesi Romatoloji Bilim Dalı Öğretim üyesi ve Sempozyum Düzenlemem Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Serdar Koca ise, düzenlenen sempozyumda romatizma hastalıkları ilgili konuların enine boyuna tartışıldığını belirterek, "Bizim temel amacımız romatizma hastalıkları hakkında bölgedeki hekimlere bir farkındalık oluşturmak, bu bölgede yer alan fizik tedavi uzmanları, aile hekim uzmanları ortopedist, dahiliye uzmanları bunların birçoğunu toparlayıp romatizma hastalıkları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu kapsamda Diyarbakır’da görev yapmakta olan Lütfi Akyol ve Mehmet Ali Balcı uzman doktor arkadaşlarımız sağ olsunlar bize ev sahipliği yaptılar. Bu sempozyum kapsamında Türkiye Romatoloji Derneği’nin ciddi katkıları olmuştur.

Bu sempozyum için Türkiye’nin önde gelen en iyi romatologları seçildi, burada romatizma hastalıklarıyla ilgili konular enine boyuna tartışıldı. Bu bölgedeki arkadaşlarımızın gerekli gördüğü sorulara cevap verilmeye çalışıldı. Umarım yararlı olmuştur, buradaki kazanımlar bölge hekimlerine olduğu kadar bölgedeki hastalara da inanılmaz katkı sağlayacaktır. Daha erken tanı, daha doğru tedaviler, daha az sakatlık ve daha az iş gücü kaybı sağlar diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Sempozyumda Bilim insanları çeşitli bildiriler sundular.

Bu haber 4122 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, İKİ VİZYON PROJESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, İKİ VİZYON PROJESİNE YÖNELİK...
ELAZIĞ’DA BİR MAHALLE DAHA RiSKLİ BÖLGE iLAN EDiLDi
ELAZIĞ’DA BİR MAHALLE DAHA RiSKLİ BÖLGE iLAN EDiLDi