FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ YGAP BÖLÜMÜNDE SOSYAl...

FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ YGAP BÖLÜMÜNDE SOSYAl ETKİNLİKLER TEDAVİNİN BİR PARÇASI

Bölgenin tek YGAP (Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri) bölümüne sahip olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi tüm bölgeye sunduğu hizmetlerinin yanısıra hastalarına yönelik sosyal, kültürel ve fiziksel etkinlikler düzenliyor.

17 Mayıs 2019 - 13:09 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 15:35

 

Bölgenin tek YGAP (Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri) bölümüne sahip olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi tüm bölgeye sunduğu hizmetlerinin yanısıra hastalarına yönelik sosyal, kültürel ve fiziksel etkinlikler düzenliyor. Hastanenin YGAP bölümü, hastalarına yönelik el işi ve uğraşı, müzik eğitimi ve dinletileri, resim çalışmaları, sinema izletileri, kütüphane faaliyetleri, spor aktiviteleri gibi etkinliklerle birlikte hastaların günlük yaşamlarına adaptasyonlarını sağlamak için hastane içerisinde ve hastane bahçesinde çeşitli faaliyetler düzenliyor.

YGAP Hastanesinden sorumlu Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr.Düzgün ŞİMŞEK “ hastalarımıza farmakoterapi ve psikoterapinin yanında düzenlemiş olduğumuz sosyal ve fiziksel aktiviteleri tedavinin bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz. Bu tür uğraşıların hastalarımız üzerinde oldukça olumlu etkilerinin olduğunu gözlemekteyiz.

Hastanemiz, yapısı itibarı ile sosyal, kültürel ve fiziksel aktiviteler düzenleyebilecek şekilde tasarlanmıştır. Hastanemiz içerisinde sinema salonu, kütüphane, resim atölyesi, müzik atölyesi, basketbol ve futbol sahası gibi sosyal alalarımız bulunmaktadır. Bizlerde bu imkânlarımızı kullanarak hastalarımıza yönelik periyodik olarak etkinlikler düzenliyoruz. Hastalarımız usta öğreticilerimiz eşliğinde resim çalışmaları, müzik eğitimleri alıyorlar ve yine beden eğitimciler eşliğinde spor faaliyetleri gerçekleştiriyorlar.

Hastalarımıza en yüksek fayda sağlayacak şekilde tüm imkânlarımızı kulanmaktayız. Bu gün de yine bahçemizde, hastalarımız ve çalışanlarımızla birlikte hobi bahçeleri oluşturarak sebze fideleri diktik. Hastalarımızın bu bahçelerde vakit geçirmelerini ve bu fidelerin büyüyerek sebze oluşması sürecine kadar uğraşmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

ŞİMŞEK, Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak başta Hastanemiz Başhekimi Doç.Dr. Savaş ÖZTÜRK, hastane yöneticileri ve çalışan kadromuzla her daim hasta yararına en iyi şekilde hizmet etmek için çaba sarfettiğimizi de ayrıca belirtmek istiyorum”şeklinde konuştu.

Bu haber 760 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, İKİ VİZYON PROJESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, İKİ VİZYON PROJESİNE YÖNELİK...
ELAZIĞ’DA BİR MAHALLE DAHA RiSKLİ BÖLGE iLAN EDiLDi
ELAZIĞ’DA BİR MAHALLE DAHA RiSKLİ BÖLGE iLAN EDiLDi